Bordüüride paigaldamine

Bordüürid võimaldavad ruumi üldmuljet veelgi elavdada. Neid võib paigutada eri kohtadesse, sealhulgas piki liiste või isegi seina keskele. Alljärgnevalt kirjeldame samm-sammult, kuidas bordüüre paigaldada.

Piki põranda- või laeliistu

1
Kandke liim pintsliga bordüüri tagaküljele. Voltige bordüür (nagu akordionilõõts) ja jätke 5 minutiks seisma, et seda oleks lihtsam kleepida.

2
Alustage bordüüri paigaldamist nurgast ja paigaldage see nii, et mõni sentimeeter jääks järgmisele seinale. Vajutage bordüür tapeedispaatli või pintsli abil kinni.

3
Järgmine bordüüriosa paigutage täpselt nurka. Pöörake tähelepanu mustri sobitamisele.

4
Kui bordüür moodustab raami, näeb see kõige kenam välja siis, kui lõikate selle nurgas 45-kraadise nurga all. Pange muster paika ja lõigake pikkused nagu tavaliselt. Seejärel märkige esiküljel lõikenurk ja lõigake terava noaga.

Seina jagamine

1
Pange paika horisontaaljoon, mida mööda bordüür hakkab kulgema. Bordüüri võib kleepida näiteks aknalaua või muu interjöörielemendi kõrgusele või voodipeatsi või muu mööblieseme kohale.

2
Mõõtke kõrgus välja ja märgistage bordüüri asukoht seinal hariliku pliiatsiga. Kõigepealt liimige seina ülemised paanid. Kandke liim seinale kuni pliiatsijooneni.

3
Siis kandke liim seina alumisele osale, et kleepida alumised paanid. See kehtib EasyUp tapeetide kohta, mille puhul liim kantakse otse seinale.

4
Bordüürist allapoole jääva tapeedi paigutamisel on soovitatav paane poole paani laiuse võrra nihutada. See on vajalik seetõttu, et paane on sageli raske täpselt kohakuti saada.

5
Tapeedi ülemised ja alumised paanid peaksid asuma täpselt üksteise vastas. Väike pragu on parem kui kattumine, sest prao saab hõlpsasti täitematerjaliga täita.

6
Tehke seinale pliiatsiga mõned väikesed märgid, eelistatavalt bordüüri alumisele piirile.

7
Nüüd toimige samamoodi, nagu on kirjeldatud jaotises „Piki põranda- või laeliistu“. Seejuures järgige 6. sammu kohaselt pliiatsiga tehtud märke.