Ettevalmistused tapeetimiseks

Tapeetimise õnnestumise põhiline eeldus on korralik ettevalmistustöö. Enne uue tapeedi paigaldamist peate mõnda asja arvesse võtma. Need võivad sõltuda ka pinnast, millele kavatsete tapeedi panna. Siit leiate teavet selle kohta, kuidas ruum tapeetimiseks ette valmistada ja milliseid tööriistu te vajate.

Valmistage ruum tapeetimiseks ette

Nagu iga töö puhul, on ettevalmistused olulised. Enne tapeetimist võib olla vaja sein tasandada ja lihvida, et vead ei hakkaks edaspidi silma riivama. Põhiline, mida tuleb meeles pidada, on see, et enne tapeetimist peaks pind olema kuiv, tasane ja sile.

Kõigepealt lülitage ruumis elektrivool välja. Kruvige lahti pistikupesade ja lülitite katted. Võimaluse korral eemaldage ka põranda- ja seinaliistud. Märgistage liistude tagaküljed, nii saate need pärast õigesse kohta tagasi panna. Eemaldage seintelt ka konksud, kardinapuud jms.

Kas uue tapeedi võib panna vana tapeedi peale?

Võib küll. Lihtsalt lihvige siledaks võimalikud ebatasased kohad, nagu kahjustused või vana tapeedi liitekohad, ning tasandage seinad, nii et kätt mööda seina libistades poleks tunda lohke ega muid ebatasasusi.

Kõigi EasyUp tapeetide läbipaistmatus on vähemalt 99%, mis tähendab, et eelmiste tapeedikihtide mustrid ja värvid ei jää näha.

Milliseid tööriistu läheb vaja?

  • Ämber, puhas vesi ja käsn
  • Vesilood või ripplood
  • Pintsel
  • Tapeedispaatel
  • Käärid
  • Liitekohtade rull
  • Kokkupandav joonlaud
  • Liimirull
  • Tapeedinuga

Eri pindade tapeetimine

Klaaskiud või muu värvitud kangas

Peske pind värvipesuvahendiga ja loputage veega. Seejärel tuleb kogu pind pahtliga töödelda ja lihvida. Enne liimi pealekandmist eemaldage tolm.

Tekstiil-, džuut-, looduslikust kiust jms tapeedid

Eemaldage vana tapeet. Vajaduse korral kasutage tapeedieemaldusainet. Pahteldage ja lihvige, et pind oleks sile. Enne liimi pealekandmist eemaldage tolm.

Värvitud pind

Peske tapeeditav ala värvipuhastusvahendiga ja loputage hoolikalt. Kraapige maha kooruv või ketendav värv. Vajaduse korral tasandage ja lihvige, et pind oleks ühtlane ja sile.

Betoon ja krohvitud pind

Täitke ebatasasused ja tasandage liitekohad. Töödelge pahtliga ja lihvige kogu pind. Enne liimi pealekandmist eemaldage tolm.

Kipsplaat, puitlaastplaat ja puitkiudplaat

Täitke ja pahteldage naela- ja kruviaugud. Täitke võimalikud vahed paneelide vahel täiteribade või kangaliimiga. Sileda ja ühtlase pinna saamiseks töödelge kogu ala pahtliga ja lihvige. Enne liimi pealekandmist eemaldage tolm.